magazin
Ugrin Julianna producer 2011-ben alapította meg az elsősorban dokumentumfilmekre koncentráló Éclipse Filmet, amely már korábban is sikeresen…
továbbhír
A Berlinalén ért véget a 3. PITCH_IT nemzetközi workshop, amelyen fiatal filmesek mutathatták be projektjeiket. A három országot átívelő programon…
továbbhír
Az Astra Filmfesztiválon mutatják be Ugrin Julianna és Vizkelety Márton dokumentumfilmjét, amely egy, a családja és a reverenda között őrlődő…
továbbhír
Ugrin Julianna, a Könnyű leckék, A monostor gyermekei és az Egy nő fogságban producere is részt vesz májusban a cannes-i filmfesztivál keretén belül…
továbbmagazin
Az Egy nő fogságban az utóbbi idők legfelkavaróbb magyar dokumentumfilmje. Tuza-Ritter Bernadett rendező másfél éven keresztül követte nyomon egy…
továbbmagazin
Egész estés magyar filmként először került be a függetlenfilmek Mekkájába, az amerikai Sundance Filmfesztiválra Tuza-Ritter Bernadett Egy nő…
továbbhír
Április 18-tól vetítik a hazai mozik Tuza-Ritter Bernadett közel 30 díjat nyert dokumentumfilmjét, az Egy nő fogságbant. A film alkotói és…
továbbhír
Modernkori rabszolgáról készítette Tuza-Ritter Bernadett Egy nő fogságban című dokumentumfilmjét, ami most esélyt kapott, hogy bekerüljön a legjobb…
továbbmagazin
Minden héten jelentkező új rovatunkban az öt éves Kreatív Európa Program, MEDIA alprogramja által támogatott filmterveket, produkciós cégeket és…
továbbmagazin
Zurbó Dorottya párhuzamosan dolgozott két egész estés dokumentumfilmjén, azóta pedig sorra járja velük a rangos filmfesztiválokat - Arun…
továbbFriss
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié